Blog

Koučovací prístup

Kompetencie tímového koučovania podľa ICF

Kompetencie tímového koučovania podľa ICF Medzinárodná federácia koučovania nedávno vytvorila a uverejnila rozšírený kompetenčný model, špecificky pre tímové koučovanie, ktorý by mal profesionálny tímový kouč používať. Model sa opiera o osem základných kompetencií koučovania rozpracovaných pre oblasť tímového koučingu. Z dielne organizácie

Rôzne

Aké knihy si so sebou zabaliť na dovolenku?

Konečne ste sa dočkali voľných dní, nedočkavo balíte kufre a v duchu sa už vidíte na svojom vysnívanom mieste? Tak v tom prípade máme tipy na čítanie presne pre vás. A ak už náhodou aj máte po dovolenke, príjemnému leňošeniu s knihou je leto viac

Koučovací prístup

Koučing vo výchove detí

Rodičovstvo sa dá označiť ako povolanie. Definícia slova povolanie je: „Trvalá činnosť, ktorú človek vykonáva ako zamestnanie, a na ktorú sa pripravil učením alebo štúdiom.“ (Slovník slovenského jazyka)

3 knihy na stole
Akcie koučov

Zavádzanie koučovacieho prístupu na univerzity a vysoké školy

Pred dvomi rokmi sme, viacerí kouči, členovia SAKo a ICF SK, začali s prípravou a realizáciou aktivít v iniciatíve. Ambíciou bolo aplikovať koučovanie a koučovací prístup na vysoké školy – do prístupu pedagógov a zamestnancov, aj ako vyučovací predmet.

Rôzne

O intuícii cez Logické úrovne

Životom ma vedie intuícia. Odkedy som koučka, spolu s modelom Neurologických úrovní. Vedú ma s radosťou, ľahkosťou, v zmysle mojej osobnej vízie a poslania.

Akcie koučov

Čo je nové v SAKo

V Slovenskej asociácii koučov prepájame profesionalitu s ľudskosťou a tieto dve hodnoty vnášame do našich aktivít.

Akcie koučov

4 kvadrantné myslenie a kvantové aspekty mysle

7.11.2020 sa uskutočnil workshop Petra Stefányiho, PCC, PhD. Veľmi zaujímavý, netradičný a hlavne nekonvenčný workshop s názvom „4 kvadrantné myslenie a kvantové aspekty mysle“. 

Akcie koučov

Čo je nové v SAKo

Podobne ako tohtoročná jar aj jeseň je „jedinečná“, aj keď asi nie v tom najlepšom zmysle slova.

Certifikovaný kouč

O čom je Akreditačno-Certifikačná Komisia

Keď v roku 2012 ACK vznikala, bolo primárnym cieľom zjednodušiť slovenským koučom prístup k certifikácii vďaka realizácii v slovenčine, aj cez nižšie náklady, v porovnaní s medzinárodnou certifikáciou. Požiadavky na kvalitu sme zachovali identické s ICF nastavením.

Certifikovaný kouč

Koučing a agilita

Kouč ako scrum master