Blog

Certifikovaný kouč

Zjednodušili sme SAKo certifikáciu

Keď sme asi pred dvomi rokmi v Akreditačno-certifikačnej komisii začali riešiť, ako zjednodušiť komplikovaný a administratívne náročný proces certifikácií, premýšľali sme aj nad tým, ako sprístupniť certifikácie aj pre koučov, ktorí vedia koučovať, hoci ešte nemajú požadované hodiny praxe.

Akcie koučov

Valné zhromaždenie v SAKo

Začiatkom júna sa v Slovenskej asociácii koučov uskutočnilo valné zhromaždenie, ktoré prinieslo zmeny v predsedníctve nášho združenia. Na nasledujúce dva roky boli zvolení kouči Peter Jeszberényi (predseda), Monika Hricáková, Martina Magic, Zuzana Palková a Viera Tatayová.

Koučovací prístup

Kouč spolu s klientom hľadá zdroje a cestu k riešeniam

Koučovanie je spôsob podpory rozvoja schopností a zručností jednotlivcov i skupín, manažérov i zamestnancov. Podľa definície International  Coach Federation je koučovanie partnerstvo s klientom v rozhovore, ktorý provokuje myšlienky a inšpiruje človeka maximalizovať svoj osobný a pracovný potenciál. Koučovanie viac

Akcie koučov

Regionálny klub koučov Košice a Prešov

RKK bol založený v decembri 2017. Iniciátorkou bola Evka Timková.Členmi sú ľudia zo SAKO aj ICF. Je nás približne 18, z toho aktívnych (pravidelne sa zúčastňujúcich stretnutí) je približne polovica.

Akcie koučov

Káva s profesionálnym koučom

Aj tento rok spoluorganizujeme podujatie Káva s profesionálnym koučom. Do podujatia sa zapojili kouči SAKo, ktorí Vám ponúkajú bezplatný a ukážkový koučing v dĺžke 45 minút. Koučuje sa v 12 slovenských mestách, a tak nezmeškajte možnosť zažiť profesionálny koučing a