Čo je nové v SAKo

Čo je nové v SAKo

V Slovenskej asociácii koučov prepájame profesionalitu s ľudskosťou a tieto dve hodnoty vnášame do našich aktivít.

Čo u nás práve prebieha?

1. Sledovanie a propagácia koučovacích podujatí

 • Do kalendára na našej webstránke zadávame podujatia so vzťahom ku koučom, koučovaniu, koučovaciemu prístupu a koučovacej kultúre. Vytvárame tým centrálne miesto, kam stačí zájsť, ak hľadáte takéto podujatie pre svoj rozvoj alebo rozvoj vašich zamestnancov. Ak koučovacie podujatie organizujete vy, napíšte nám o tom na sako@sako.sk, aby sme ho zaradili do kalendára a pomohli vám ho zviditeľniť.
 • Každý mesiac budeme posielať súhrnný email o podujatiach v kalendári na budúci mesiac. Štandardne v ňom budú uvedené všetky podujatia našich členov. Iné podujatia je do neho možné zaradiť za administratívny poplatok 10 EUR. V prípade záujmu o osobitné mailingové (prípadne iné) promovanie svojho podujatia, ak nie ste členom SAKo, kontaktujte našu asistentku Veroniku (sako@sako.sk).

2. Partnerský program SAKo

 • V roku 2020 sme odštartovali partnerský program SAKo – uzatváranie neformálnych partnerských dohôd s organizáciami, ktoré chcú spolupracovať na báze vzájomnej výhodnosti, chcú podporiť koučing na Slovensku, či poskytnúť benefit našim členom.
 • V roku 2021 chceme počet našich partnerov ďalej zväčšovať. Pokiaľ by vaša organizácia mala záujem o partnerstvo so SAKo (alebo stať sa členom-podporovateľom), kontaktujte priamo naše predsedníctvo cez predsednictvo@sako.sk. Podobne, ak máte tipy na firmy/organizácie, ktoré by SAKo mohlo osloviť v rámci uzatvárania vzájomne vyhovujúcich partnerstiev.

3. Ranná káva so SAKo

V januári sme priniesli pre našich členov, ale aj verejnosť, nový formát diskusno-komunitného podujatia (online, ako inak) s názvom Ranná káva so SAKo. Ľudsky povedané, je to spojenie aktuálnych noviniek zo SAKo s vybranou mikrotémou a neformálnym pokecom. Káva, ani sako nie sú povinné a dá sa popri tom aj raňajkovať. 🙂 O úspechu svedčí nielen hojná účasť, ale aj viaceré pozitívne odozvy. Už teraz sa tešíme na budúce stretnutie, ktoré sa uskutoční 5.marca a témou bude predstavenie projektu My sme SAKo.

4. SAKo ako partner pri sprostredkovaní koučovacích služieb

 • Máte vy alebo vaša organizácia záujem o využitie koučingu pre svoj celkový rozvoj a pre rozvoj svojich zamestnancov, ale „neviete presne ako na to“, napr.
  •  o akých druhoch služieb je možné uvažovať
  •  ako špecifikovať požiadavky na takéto služby
  •  ako a kde nájsť tých „správnych koučov“
 • Ako združenie profesionálnych koučov máme všetko potrebné pre uľahčenie tohto procesu od „prvého kontaktu“ s profesionálnym koučingom až po kontrahovanie a realizáciu služieb. Ide o spoluprácu na princípe „win-win“, prinášajúcu úžitok organizácii, ktorá nás osloví, aj našim členom. Ak máte záujem o konzultáciu na túto tému, kontaktujte predsedníctvo SAKo cez predsednictvo@sako.sk.
 • Ak si chcete priamo vybrať kouča, bohatú ponuku nájdete v registri koučov SAKo.

Peter Jászberényi, predseda Slovenskej asociácie koučov

1. marca 2021 / od / v
Komentáre

Komentáre sú vypnuté