Podpora koučov v SAKo

Podpora koučov v SAKo

Byť koučom, ktorý si dokáže budovať profesionálny a podporujúci vzťah ku svojim klientom, a zároveň udržiavať dôveru v samého seba pri formovaní vlastnej kariéry, môže byť celkom peknou výzvou. V Slovenskej asociácii koučov to chápeme ako prirodzené, a poznáme riešenia, ktoré koučom pomáhajú rásť nielen odborne, ale aj osobnostne. Preto našim členom poskytujeme príležitosti na vzdelávanie, stretávanie sa a vzájomné zdieľanie skúseností zo svojej praxe.

Pravidelne, dvakrát ročne, organizujeme KOUČOVICE – dvojdňové podujatia, na ktorom sa stretáva predsedníctvo SAKo, skúsení kouči aj „junior“ členovia z celého Slovenska, aby sa spoznali a navzájom sa podelili o svoje poznatky aj názory. Súčasťou koučovíc sú odborné workshopy, mentoring, vzájomné koučovanie, ale aj neformálne priateľské rozhovory.

Koučovia sa môžu stretávať aj na regionálnej úrovni v KLUBOCH KOUČOV, ktoré v rozmedzí podmienok daných asociáciou môžu spravovať sami. Aktivity organizované v Kluboch koučov majú za cieľ podporu odborných zručností koučov, ale aj propagáciu koučovania u verejnosti.

Členov informujeme o kvalitných  VZDELÁVACÍCH PODUJATIACH, vedených slovenskými aj zahraničnými lektormi, čím koučov podporujeme vo vzdelávaní sa aj sledovaní svetových trendov.

Na každoročných PUTOVNÝCH WORKSHOPOCH, ktoré sú realizované vo viacerých mestách na Slovensku, pomáhame spájať koučing z biznisom – dávame možnosť predstaviteľom firiem, ktoré uplatňujú koučovanie v rámci svojej kultúry, prezentovať a zdieľať svoje skúsenosti a  pozitívne výsledky. Zároveň je možnosť konzultovať ďalšie možnosti rozvoja či aktuálne výzvy s profesionálni koučovia z radov našich členov.

Aktívni členovia SAKo sa zapájajú do PRACOVNÝCH SKUPÍN, v ktorých spolupracujú na určitej rozvojovej oblasti čím prinášajú do asociácie vlastné nápady a skúsenosti a podporujú jej trvalý rozvoj.

Odborná CERTIFIKÁCIA KOUČOV, ktorú SAKo uďeľuje (po splnení stanovených kritérií)  koučom bez ohľadu na ich členstvo v asociácii, im umožňuje získať nezávislé a profesionálne overenie ich koučovacích spôsobilostí a zvýšiť tak svoju odbornú a profesionálnu kredibilitu.

SAKo prezentuje svojich členov aj v ZOZNAME KOUČOV na svojej webstránke, kde si záujemcovia o koučovanie môžu vyhľadať kouča, ktorý im najviac vyhovuje.

Ako vnímajú podporu koučov samotní členovia SAKo?

 

Zuzana Palková

Zuzana Palková

V čase, keď som s koučovaním začínala, hľadala som spoločnosť ľudí, s ktorými by som sa mohla o svojich nových skúsenostiach porozprávať odborne a v súlade s pravidlami etického kódexu kouča. Z prvej Koučovice, na ktorej som sa zúčastnila, som odchádzala nadšená, pretože som spoznala veľa skvelých nielen odborníkov, ale aj priateľských ľudí, s ktorými sme často v kontakte. Dnes, vďaka aktivitám v pracovných skupinách, do asociácie vnášam aj svoje vlastné návrhy a som rada, že mi SAKo umožňuje prepájať tému koučovania s mojou tvorivosťou.

 

 

Alfonz Haviar

Alfonz Haviar

Prešiel som rôznymi komunitami, ale v “SAKo-vskej” som zostal zatiaľ najdlhšie. 10 rokov je tomu od založenia a je tomu tak aj preto, že okrem dávania veľa dostávam. Či už vo forme prehľadu a informácií o koučovskom dianí alebo vo forme priateľských, niekedy takmer rodinných vzťahov so skúsenými alebo začínajúcimi koučami. A keďže komunikácia je to, čím sa kouči živia, tak je to aj iný level, než v bežnom živote. Je sa koho opýtať, je sa s kým poradiť, je sa od koho učiť, netreba byť ani na každom kurze, či workshope, kolegovia nadobudnuté skúsenosti a zážitky radi dodatočne zdieľajú. Či už na interných podujatiach alebo na online diskusiách, ktoré máme pravidelne v rámci tematických pracovných skupín (stratégia, aktivity, médiá, certifikácie, akreditácie, mentoring, web, workshopy, prieskumy, …). Každý si môže nájsť oblasť a ľudí, ktorá/-rí sú jeho srdcu najbližší a rozvíjať sa nielen v koučovskom remesle.

 

Tatiana Červená

Tatiana Červená

Ukončila som koučovací výcvik, prešla medzinárodnou certifikáciou a otvorila si živnosť. Aj keď som teoreticky mala v rukách všetko na to, aby som sa mohla tejto svojej vášni venovať naplno, niečo mi do tej mojej mozaiky predsa chýbalo. Počas pravidelného vzájomného koučingu s kolegom nastal ten “aha” moment a uvedomenie, že by bolo fajn niekam patriť, byť užitočnou súčasťou niečoho. Bola som už členkou Medzinárodnej federácie koučov a rozhodla som sa stať sa členkou aj tej Slovenskej. Keď ma na prvej koučovici privítalo srdce s nápisom “Moje obľúbené otázky” vedela som, že som “doma”. Som súčasťou pracovných skupín Web a Médiá, kde som stretla úžasných jedinečných ľudí, s ktorými nielen tvoríme užitočné veci, ale navzájom zdieľame, či už záležitosti pracovné alebo osobné, a čo je pre mňa asi najcennejšie, že vďaka prítomnosti týchto ľudí v mojom živote rastiem ja sama.

 

Ivana Havranová

Ivana Havranová

Členstvom v SAKo sa mi otvorila možnosť spoznať a stretávať sa s inými profesionálnymi koučami. Možnosť byť súčasťou spoločenstva, ktoré zdieľa podstatu práce kouča, ktorá Vás napĺňa, potvrdzuje hodnoty, ktoré samy zdielate, je vždy výnimočné a zmysluplné. V SAKO som našla veľmi inšpiratívnych ľudí, ktorí ma podporili, ocenili a dali priestor na učenie sa, zdieľanie a podporili v ďalšom raste. Oceňujem možnosť zúčastniť sa putovných workshopov na propagáciu koučingu v riadení ľudí. Tiež možnosť práce v pracovných skupinách s inými koučami na rôznych projektoch je pre mňa špeciálnou aktivitou, ktorá mi umožňuje “vrátiť” organizácii SAKO aspoň malým kúskom, čo som tu od ostatných dostala. A to sa mi zdá obohacujúce a správne.

Kalendár podujatí

0 Events loaded
Zobraziť ďalšie

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

DN_T

Na tento deň nemáte žiadne podujatie

Zobraziť ďalšie

You have no events for this month

Zobraziť ďalšie

You have no events for this month

You have no events

stec_replace_image
stec_replace_icon stec_replace_event_status

stec_replace_summary

stec_replace_desc_short
0d 0h 0m 0s
Expirované
Probíhá

stec_replace_location

stec_replace_timespan

 • stec_replace_icon
  stec_replace_event_status

  stec_replace_summary

  stec_replace_date stec_replace_location

  stec_replace_desc_short

 • stec_replace_tags
  Invited
  stec_replace_icon
  stec_replace_summary stec_replace_short_desc
  Expirované
  Probíhá
  stec_replace_guest_name stec_replace_product_name stec_replace_location stec_replace_date RSVP to Event
  stec_replace_image
  stec_replace_icon
  stec_replace_date_big
  stec_replace_date
  stec_replace_tags
  stec_replace_summary
  stec_replace_short_desc
  • Informace o události
  • Miesto konania
  • Program
  • Hosté
  • Účast
  • Počasie
  • Komentáře

  stec_replace_tags

  stec_replace_summary

  stec_replace_description
  • stec_replace_title
   Organizátor stec_replace_event
   stec_replace_about
   stec_replace_social
  Event will start in Event will end in Událost expirovala
  • 0

   days

  • 0

   hours

  • 0

   minutes

  • 0

   seconds

  • Zúčastnit se

  • Odmítnout

  • Unlist

  Přílohy

  Importovat do Google kalendára

  Miesto konania

  stec_replace_location

  Navigovať

  Nemůžu najít cestu!

  Detaily miesta konania

  stec_replace_details

  Žádný časový rozvrh

  stec_replace_date stec_replace_time
  stec_replace_title
  stec_replace_desc
  stec_replace_avatar
   stec_replace_social

  stec_replace_name

  stec_replace_about

  Jste pozván/a na tuto událost!
  Places left: 0

  • Zúčastnit se

  • Odmítnout

  • Unlist

  • stec_replace_name
    stec_replace_status

   stec_replace_name

   stec_replace_people

  Pro toto místo v současné chvíli nejsou dostupná data

  Správa o počasí

  Dnes stec_replace_today_date

  stec_replace_today_icon_div

  stec_replace_current_summary_text

  stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

  Vietor stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

  Vlhkosť stec_replace_current_humidity %

  Pocitovo stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

  Počasie

  Dátum

  Počasie

  Teplota

  stec_replace_date

  stec_replace_icon_div

  stec_replace_min / stec_replace_max °stec_replace_temp_units

  stec_replace_5days

  Najbližších 24 hodín

  Funguje vďaka Forecast.io