Aké knihy si so sebou zabaliť na dovolenku?

Aké knihy si so sebou zabaliť na dovolenku?

Konečne ste sa dočkali voľných dní, nedočkavo balíte kufre a v duchu sa už vidíte na svojom vysnívanom mieste? Tak v tom prípade máme tipy na čítanie presne pre vás. A ak už náhodou aj máte po dovolenke, príjemnému leňošeniu s knihou je leto viac než naklonené.

Ak patríte do kategórie milovníkov cestovania, či vás zaujíma spoznávať nové krajiny, tieto tituly sa vám budú páčiť:

  • Martin Navrátil, Okolo sveta 1, Okolo sveta 2. Autor vás prevedie farebnou Indiou, zoberie vás na potulky Afganistanom, či ponúkne možnosť zažiť si Transibírsku magistrálu. Knihy sú plné nádherných a reálnych fotografií, ktoré čítanie silne podporia a budete mať aspoň na chvíľu pocit, že ste tam naozaj. (Ak ste aj milovníci podcastov, určite si nenechajte ujsť  podcast Choď do…, kde sa traja milovníci cestovania rozprávajú o svojich zážitkoch)
  • Pavel Hirax Baričák – a všetky jeho cestopisy, v ktorých sa snúbi skvelý opis prírody, humorné zážitky o ktoré nie je núdza, a veľký kus človečiny, ktorý zahreje na duši. Či už máte chuť na potulky Nepálskymi Himalájami, pripomenutie si ruskej nátury, pohľad na ich mestá i hory, alebo dobrodružstvá v Južnej Amerike zachytené typickým „Hiraxovským“ perom.
  • Dorota Nvotová, Fulmaya, Fulmaya na rázcestí. Muzikantka s cestovaním v krvi a svojským pohľadom na svet, ktorej cestovanie ma osobitý ráz. Dovolí vám nahliadnuť viac do svojej duše, zoberie vás do Nepálu, kde založila sirotinec, i vlastnú cestovku… Dozviete sa čo ju priviedlo do Ruska a čo pre ňu znamená drevená chalúpka mimo civilizáciu.
  • Eva Oborková a Martina Antošová, Výlety po Kniha,  ktorá je plná praktických tipov na výlety po Slovensku – či už s deťmi, alebo bez. Tipy na hrady, múzeá, botanické záhrady, či aquaparky, doplnené fotografiami a mapami. Praktický sprievodca na výlety po Slovensku.
  • Lenka Vacvalová, Nájdem odvahu. Táto kniha vás určite zaujme, ak je cesta SNP (známa aj ako Cesta hrdinov) to, čo vás láka. 770km a prekonávanie nielen náročného terénu, no najmä samej seba.

Ak máte radi knihy, ktoré vás inšpirujú a po dočítaní vás zanechajú o niečo lepšími, máme pre vás tieto tipy:

  • Veronika Hurdová, Moje milá smrti. Kniha je skutočným príbehom autorky a veľmi krásne opisuje stratu manžela, bez výčitiek smrti, s obrovskou pokorou k životu a chuťou žiť. Autorka túži vrátiť smrť späť do našich životov, stiahnuť z nej pomyselnú tabu nálepku a nebrať ju ako „trest“, či „nepriateľa“, no ako prirodzenú súčasť života. Nádherne napísaná kniha so silným príbehom, ktorá je nevšednou oslavou života.
  • Greenlights, Matthiew McConaughey. Kniha nielen pre fanúšikov tohto známeho herca. Napísaná srdcom, plná príbehov a veľkej dávky inšpirácie doplnená o ručné zápisky z diára a postrehy.
  • Metóda Wima Hofa, Wim Hof. Otužovanie nabralo v posledných rokoch na Slovensku na obľube. Či už patríte medzi milovníkov chladu, alebo práve naopak, príbeh Wima je veľmi silný a inšpiratívny. Od tragickej straty manželky, cez výchovu ich detí až po organizovanie pobytov v ľade, a oveľa, oveľa viac. Ľadový príbeh nielen na horúce dni.
  • Viktor E. Frankl, Napriek všetkému povedať životu áno. Autora, svetoznámeho psychiatra k napísaniu tejto knihy priviedol jeho čas strávený v koncentračnom tábore. Paradoxne nejde o smutný pohľad a opis udalostí, no o iný prístup k hľadaniu zmysla života, autor ho dokázal vidieť aj v tak náročnom období a napriek všetkému sa rozhodol povedať životu áno.
  • Steve De Shazer, Yvonne Dolan, Zázračná otázka. Obľúbená technika pri koučovaní, ktorej patrí celá táto kniha. Je popretkávaná mnohými ukážkami terapeutickej práce s klientami. Kniha je prínosom pre veľkú škálu čitateľov – od psychoterapeutov, koučov, manažérov, po každého, koho zaujíma osobný rozvoj.

Prajeme vám príjemné chvíle (nielen) s knihou v ruke, nech máte leto presne podľa vašich predstáv.

30. júla 2021Comments Offknihy | koucing | leto
Komentáre

Komentáre sú vypnuté