Ing. Peter Jászberényi, KcS

Hlboká, Nitra, Slovensko
Ing. Peter Jászberényi, KcS
Adresár : Kouči / Kouč
Členstvo : SAKo
Certifikácia : KcS
Prax /hod : 125
Kouč. vzdelanie /hod : 175
Jazyk : slovenčina, čeština, angličtina
Telefón : 0905562744

Mám za sebou kariéru projektového manažéra a konzultanta v prostredí slovenských firiem aj medzinárodných korporácií. Som spoluautorom alebo prekladateľom niekoľkých odborných publikácií z oblasti projektového riadenia. Viac ako 10 rokov som pôsobil aj vo vedení slovenskej asociácie projektových manažérov SPPR.

V istej chvíli som si začal uvedomovať, že mi moja práca prestáva dávať zmysel. Možno poznáte ten pocit keď sedíte na zbytočnej porade a pýtate sa sám seba „čo tu doparoma robím?!“. Zvyk je železná košeľa a trvalo nejaký čas, kým som vypočul svoje pocity a „vystúpil z kolotoča“. Prispelo k tomu aj stretnutie s koučingom. Konečne som mal čas a pokoj zastaviť sa, byť sám so sebou, vyjasniť si svoje hodnoty, priority a nájsť svoje poslanie a cestu, s ktorou cítim súlad. Som za to hlboko vďačný.

Dnes sa venujem svojmu vnútornému rastu a zároveň podporujem rast ľudí, ktorí mi k tomu dajú možnosť a vnímajú to ako užitočné. Či už formou koučingu, inšpirácie, lektorovania alebo „jemného mentoringu“. Firmám a organizáciám viem byť prospešný napr. nachádzaním kreatívnych inovácií, alebo koučovaním tímov. Pri správne nasmerovanom rozvoji firmy rastú aj ľudia v nej. Vidieť zmysel v tom, čo robíš, je obrovským zdrojom osobnej motivácie.

Svoj čas dávam aj dobrovoľníctvu, napr. aktívne pôsobím v Slovenskej asociácii koučov (SAKo). Rád sa tiež venujem tvorivému písaniu a prevádzkujem svoj blog inspirujsa.online

Konzultačný produkt Kreatívne inovácie je svojím prístupom jedinečný – je to vlastne „vylepšovanie na objednávku“. Oproti  overeným a všeobecne používaným postupom je jeho zámerom zistiť možnosti na vylepšenia najvhodnejšie pre konkrétne situácie a podmienky - produkt, službu, proces, organizáciu.

Je postavený na kombinácii koučingových princípov s kreatívnymi technikami s cieľom nájsť nové a netradičné uhly pohľadu.

Koučovacie techniky pomôžu kľúčovým členom organizácie identifikovať stav jednotlivých oblastí činnosti a možnosti ich vylepšenia. Vychádza sa z princípu, že členovia organizácie ju poznajú a pri správnom uhle pohľadu vidia, čo ju môže posunúť vpred. Kreatívny "človek zvonka" zase vidí organizáciu inak a môže prísť s ďalšími nápadmi a pridanou hodnotou.