Mgr. Svatava Havadejová, BCTC

Novoveská 16, 841 07 Bratislava
Mgr. Svatava Havadejová, BCTC
Adresár : Kouči / Kouč
Členstvo : SAKo
Certifikácia : KcS
Prax /hod : 60
Kouč. vzdelanie /hod : 87
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0903835605

Som certifikovaný kouč a som mama 2 malých detí. Pomáham rodičom, ktorí chcú nájsť a spoznať seba samých v roli rodiča.
V súčasnej dobe nájdeme množstvo dostupných informácií o výchove, až sa v tom stratíme. Chceme to robiť inak, ako naši rodičia, ale pristihneme sa pri tom, že to robíme tak isto, len možno v inej farbe. Naše deti sa nesprávajú tak, ako by sme chceli a my ako rodičia necítime k nim to, čo by sme cítiť asi mali (aspoň podľa filmov a časopisov). Aj ja som to zažila. Po narodení syna som bola na okraji popôrodnej depresie. Pozerala som sa na to malé uplakané vreštiace klbko a pýtala som sa samej seba, čo robím zle, keď mi to nejde tak, ako som si predstavovala. Neskôr sa narodila dcéra a peklo sa prehĺbilo. Mala som pocit, že to nezvládam, sama sebe som si po večeroch vyčítala, že som zase na staršieho syna nakričala a že sa to už napraviť nedá. Chýbali mi logicky poprepájané informácie s ukážkami, ako ich použiť v praxi. Chýbali mi otázky, na základe ktorých by som sa zamyslela, prečo niečo robím, čo tým chcem dosiahnuť a čo sa stane, ak to ne/urobím?
A tak som začala veľa čítať, absolvovala som kurzy a workshopy. Všetky informácie som si pospájala a testovala v praxi s deťmi. Nachádzala som v tom svoju vlastnú cestu, samú seba. A začala som vidieť výsledky mojej práce – syn sa začal ukľudňovať, budovali sme vzťahy a dôveru na novo, začal prijímať svoju sestru, prestal byť tak často chorý a toľko plakať. Zistila som, že sa všetko dá napraviť, aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá.
Chcem preto pomôcť Tebe ako rodičovi, ktorý chceš mať veci inak, len nevieš, ako na to. Chcem ti pomocou otázok pomôcť pozrieť sa na seba a nájsť v sebe vnútornú silu na riešenie. Vďaka spoznaniu samého seba, svojich emócií, ich pomenovaniu budeš vedieť vedome meniť svoje správanie. Budeš vedieť, prečo sa správaš ako sa správaš a čo s tým máš urobiť (či už vo vzťahu k deťom, partnerovi alebo okoliu). Vďaka tomu sa staneš sprievodcom svojich detí, lebo oni sa to od Teba naučia. Spoločne môžeme vytvárať komunitu uvedomených rodičov, ktorí sú koučmi svojich detí na ich ceste životom, pretože poznajú samých seba.

Kouč verí v človeka. Verí, že len on sám pozná odpovede na svoje problémy a dilemy. Je jeho sprievodcom. Neradí, neposudzuje, nevychováva, nehodnotí. Pomocou špecifických koučovacích otázok ukazuje na miesta, kam sa ešte nepozeral, aby získal nadhľad a uvidel riešenie. Výsledkom koučingu je, že človek (alebo dieťa) nájde odpovede na svoje otázky, bude mať vnútornú motiváciu konať a prevezme za svoje rozhodnutia zodpovednosť.

Aj každodenné nevyriešené alebo prehliadané maličkosti nám vedia znížiť kvalitu života. Môžem Vám pomôcť ju naopak zvýšiť. Môžem byť práve TVOJ KOUČ.

Výcviky:
TCTC - Group and Team coaching - part of ACSTH program Business coaching — meaning and mechanics of coaching in business (Business Coaching College Bratislava)
BCTC - Business coaching — meaning and mechanics of coaching in business. (Biznis koučing - význam a techniky koučovania v biznise), (Business Coaching College Bratislava)
Kurzy:
Filiálna terapia (tréning rodičovských zručností) - Inštitút terapie hrou Bratislava
Kurz Výchova Nevýchovou
Workshopy a semináre
Kedy a ako odporučiť klientovi terapiu
Koučovanie so systémovým konštelačným prístupom
4-kvadrantné myslenie a kvantové aspekty mysle
Supervízia / mentoring
Supervízia v koučovaní - supervízor Zuzana Valábková
Konzultácie - terapeut a kouč Petra Jaššáková
Vzdelanie:
Prírodovedecká fakulta UK - Katedra živočíšnej fyziológie a etológie

Na mojej facebookovej stránke uverejňujem príspevky ohľadom koučingu, výchovy detí a mojej praxe.

Na portáli Rodič ľavou zadnou postupňe budú postupne k dispozícií rozhovy, workshopy a semináre na témy spojené s výchovou detí a hľadanie samých seba v roli rodičov.

Zároveň spolupracujem s OZ Educoach, kde som projektový manager. OZ Educoach je komunita certifikovaných koučov s cieľom popularizovať koučing ako inovatívny prístup neformálneho vzdelávania na všetkých stredných školách na Slovensku.

Rozhovor so mnou si môžete pozrieť tu.

Členom SAKO som od roku 2020.
Som zapojená do tvorby magazínu Rastieme spolu...aj s koučovaním a rozhovorov s profesionálnymi koučmi s cieľom popularizácie koučingu na Slovensku.

Referencie nájdete na mojej facebookovej stránke.

Voľný čas je pre mňa ťažko uchopiteľný. Keď som s deťmi, snažím sa rozvíjať ich potenciál, hrať sa s nimi, chodiť na túry, na výlety, proste byť s nimi a nemyslieť na nič iné, rásť ako rodič, aby mali čo okukávať :)
A keď s nimi nie som, venujem sa sebe po fyzickej stránke - beachvolejbal a po mentálnej stránke - knihy, workshopy, vzdelávanie sa alebo len tak leňoším :)