Kedy je najvhodnejší čas na predsavzatia?

Kedy je najvhodnejší čas na predsavzatia?

Začnem od pondelka, po sviatkoch, po Novom roku, po… Poznáte to? Kedy ste to naposledy povedali? 

Pozrime sa na to, čo by sa stalo, keby sme túto frázu upravili nasledovne: “Neurobím to nikdy.” Ako to znelo? Aká bola vaša reakcia na túto vetu?

Sú dve možnosti:

  • Prvou je, že vás to vôbec neprekvapilo… Niekde vo vnútri viete, že to pre vás nie je priorita, nemáte chuť, ani potrebu danú vec riešiť. Možno by ste  “mali”, alebo sa “to patrí”… No predstava, že si poviete “nikdy to neurobím, prípadne nie v blízkej dobe” vás neprekvapila, alebo dokonca priniesla úľavu…
  • Druhou možnosťou je, že vás táto fráza prekvapila, či dokonca podráždila. Cítili ste, že to predsa chcete. Chcete to zmeniť, chcete začať. A zrejme už viete, ako dôležitou táto situácia pre vás je 🙂

Neexistuje univerzálna správna odpoveď. Existuje len správna odpoveď pre vás. Je úplne v poriadku stanoviť si cieľ a ísť za ním a rovnako tak sa rozhodnúť nekráčať za cieľom, ktorý nevnímame ako svoj.

Na anglickej University of Bristol robili výskum zameraný na úspešnosť novoročných predsavzatí. Z 3000 účastníkov sa len 12% podarilo svoj cieľ naplniť. Na začiatku výskumu bolo o úspechu presvedčených 52%. Takmer polovica účastníkov išla do výskumu s tým, že aj tak zrejme neuspeje… Dosť vysoké číslo, však?

Keďže času často nemáme nazvyš, bola by škoda ho vkladať do aktivít, ktoré už vopred odsúdime na neúspech.

Je teda len a len na vás, či uspejete a vaše predsavzatia sa premenia na realitu.

Ak viete, že naozaj chcete a nejde len o jedno z predsavzatí, ktoré sa stratia v procese, choďte za ním. Či už ide o schudnuté kilá, naučenie sa nového cudzieho jazyka, obmedzenie času na sociálnych sieťach, alebo čokoľvek iné… Ak viete, že vám to stojí za to, vykročte. Nečakajte na Nový rok, pondelok, na zajtra. Urobte ten prvý krok už dnes.

A ak chcete mať istotu a patriť medzi spomínaných 12% a svoje predsavzatie naplniť, využite pomocnú ruku kouča.

Vďaka času, ktorý svojej téme venujete v prítomnosti kouča, môžete objaviť motiváciu, ktorá vám pomôže váš cieľ uskutočniť a aj vydržať. Koučovacie rozhovory sú skvelým prostriedkom nielen pre začatie projektov, ale taktiež pre ich udržanie a úspešné zvládnutie.

Ak hľadáte svojho kouča, navštívte náš adresár tu.

18. februára 2022Comments Off
Komentáre

Komentáre sú vypnuté