Mgr. Vladimír Červenák

Zelený Háj 50, Hurbanovo-Zelený Háj, Slovensko
Mgr. Vladimír Červenák
Členstvo : SAKo
Prax /hod : 5000
Kouč. vzdelanie /hod : 100
Príbuzné vzdelanie /hod : 200
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0903 424 636

Špecializujem sa  na  celostný životný koučing alebo Life Coaching, ktorý vychádza z pozitivistickej psychológie,  gestalt psychológie, z poznatkov neurolingvistiky, z poznatkov jogy, (Swami Shivanada, Maheswarananda, Nithyananda),  z Havajskej šamanskej tradície uzdravovania  a spirituality Teawaitu, (kumu Terenia Pomaika´i Mocna),  či učenia toltétskych šamanov, (Alicia Hamm, Roy Littlesan) či Tibetskeho buddhizmu (J.Sv. Dalajlama).

V súčasnosti vo svojej práci využívam  viaceré metodiky  a postupy,  predovšetkým metódy NLP  (Neuro lingvistické  programovanie)  a v oblasti biznis koučingu  Biznis NLP, metódu  GROW, ktorá pri dosahovaní cieľov pomáha identifikovať realitu, nachádzať možnosti a vedie k rozhodnutiam / voľbám, ktoré efektívne vedú   k cieľom.Od roku 2006 sa profesionálne venujem  etikoterapii, komplexnej autognostickej,  sebakoučovacej metóde, ktorú v našich podmienkach  zaviedol do  praxe MUDr. Ctibor Bezděk.

Klienta vnímam  celostne, komplexne  so všetkými vzťahmi a súvislosťami, ktoré mu umožňujú rozvinúť  jeho potenciál,  smerom k  osobnostnému rozvoju a rastu.

Vediem školu etikoterapie a etikoterapeutických zručností Advaita, praktický  autognostický – sebakoučovací  seminár, zameraný na  osvojovanie princípov a metód etikoterapie a tréning etikoterapeutických zručností.  Do roku 2018 ju absolvovalo na rôznych úrovniach  už viac ako 2000 účastníkov. Škola je zameraná na získavanie zručností v oblasti  životného štýlu zameraného na vytváranie a udržiavanie zdravých vzťahov so sebou samým  s inými ľuďmi, prírodou, životom ako takým.  Učí ako si udržať fyzické, mentálne, emočné i spirituálne zdravie.

Ako životný kouč pracujem aj s individuálnou klientelou predovšetkým hľadajúcou odpovede na otázky, ako liečiť narušené vzťahy, ako hľadať hlboké príčiny ochorení, ako riešiť párové vzťahové krízy, ako  budovať viacgeneračné vzťahy, ako riešiť medzigeneračné krízy a konflikty.

Akademické vzdelanie

 • 1987-1993 Filozofická fakulta, Univerzita Komenského, Bratislava, odbor kulturológia,

Vzdelanie v oblasti koučingu

 • Active NLP Neurological levels, Advanced Techniques for Coaches, 2009
 • Institut pro NLP Praha – NLP PRACTITIONER Certification, 2010
Akademické vzdelanie
 • 1987-1993 Filozofická fakulta, Univerzita Komenského, Bratislava, odbor kulturológia,
Vzdelanie v oblasti koučingu
 • Active NLP Neurological levels, Advanced Techniques for Coaches, 2009
 • Institut pro NLP Praha - NLP PRACTITIONER Certification, 2010
Iné vzdelávanie
 • Základy autohypnózy a cvičenia Qi gong, Prof. MUDr. Michel Vinogradoff, Francúzsko, 2008
 • Čínska astrologia, Prof. MUDr. Michel Vinogradoff, Francúzsko,  2008
 • Princíp tieňa, MUDr. Ruediger Dahlke, Nemecko, 2012
 • Systém učenia, metodika NTC, Dr. Ranko Rajovič, Mensa Srrbsko, 2014
 • Jangchup lamrim teaching - tibetská  buddhistická psychológia, vedené Jeho Svätosťou Štrnástym  Dalai Lámom ( Mundgod, India, 23.-29.12.2014) 
 • Jangchup lamrim teaching - tibetská buddhistická psycholológia, vedené Jeho Svätosťou Štrnástym Dalai Lámom (Baylakuppe, India 22.- 29. 12. 2015)