Mgr. Viera Tatayová, PCC

Prievidza, Slovensko
Mgr. Viera Tatayová, PCC
Adresár : Kouči / Kouč
Členstvo : ICF / ICF SR / SAKo
Certifikácia : PCC
Prax /hod : 1000
Kouč. vzdelanie /hod : 161
Príbuzné vzdelanie /hod : 64
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0915932056

Som profesionálna koučka s medzinárodnou certifikáciou PCC (Professional Certified Coach), konzultantka a mentorka pre jednotlivcov, tímy a skupiny.

 • Členka predsedníctva Slovenskej asociácie koučov – SAKo
 • Členka ICF Slovak Charter Chapter
 • Členka ICF Global
 • Interný kouč a špecialista vzdelávania pre Martinus s.r.o.

 

Verím v lepšie zajtrajšky a užitočnosť nikdy nekončiaceho učenia sa. Aj preto sa neustále vzdelávam. Aby som zajtra bola lepšou koučkou, mamou, kolegyňou… lepším človekom ako dnes.

 

Žijem a rozvíjam prístup zameraný na riešenie – solution focused approach. V práci, rodičovstve, vzťahoch… všade tam, kde potrebujeme riešiť problémy, meniť veci a napredovať.

 

Svojim klientom pomáham vidieť a tvoriť najlepšie možné alternatívy v ich pracovných aj súkromných roliach. Posmeľujem ich v presvedčení, že meniť veci je možné a že to máme vo svojich rukách.

 

Koučovanie nie je pre mňa len profesia. Je to prístup k životu a témam, ktoré nás stretávajú. Verím v to, že každý dokáže robiť veci inak a meniť to, ako to v živote má.

 

Záleží mi na tom, aby každé koučovacie stretnutie bolo pre klienta príjemným a užitočným zážitkom.

 

Témy, s ktorými najčastejšie prichádzajú moji klienti:

 • rozvíjanie koučovacej kultúry a mindsetu vo firme
 • zmena kultúry, fungovania tímu… chceme zmenu
 • šťastie a spokojnosť v práci u nich samotných, či v tíme
 • samoriadenie a potreba „uvoľniť si ruky“
 • ako mať viac času na rodinu, seba
 • zlepšenie komunikácie, vzťahov
 • ako byť lepším manažérom, či lídrom
 • zlepšenie produktivity
 • zadefinovanie svojej role
 • rozvoj emočnej inteligencie

 

Spolupráce: Martinus s.r.o., Barborak s.r.o., Multisport, Teach for Slovakia, Butterfly Effect, Freshlab – Eva Švikruhová, AERO PAINT SERVICE, I AMbitious.

 
 • Solution-focused Team and Group Coaching - 36 hod, Co/Man, 1. systemická, spol. s r.o., koučovacie a vzdelávacie stredisko, 976 34 Tajov č. 1127, www.kouc.sk
   
 • Supervízia zameraná na riešenie v praxi s Benom Furmanom - 16 hod, MD - Dalet z.s.
Mentoring pre koučov – poskytujem mentoring pre koučov, ktorí sa uchádzajú o certifikáciu u ICF, alebo obnovu platnosti ICF certifikátu. Mentoring je rovnako vhodný pre všetkých koučov, ktorým záleží na ich kontinuálnom rozvoji v kľúčových kompetenciách kouča.
Členka predsedníctva SAKo. Mojou srdcovou záležitosťou je rozvoj a vzdelávanie a preto sa tejto oblasti s nadšením venujem aj v SAKo. Zároveň mi veľmi záleží na našej komunite, na tom, aby sme mohli spoločne žiť, tvoriť, zdieľať a to ma priviedlo k dvom krásnym projektom, ktoré uzreli svetlo sveta v roku 2021:
 • Ranná kava so SAKo – krátke spoločné online stretnutia o tom, čím práve ako SAKo komunita žijeme a čím by sme chceli žiť.
 • My sme SAKo – séria krátkych videí s našimi SAKo členmi, v ktorých Vám odhalia kúsok seba, svojho koučovského príbehu a tiež niečo navyše. Tento projekt vznikol v spolupráci s našou členkou, Maťkou Gallovičovou (https://sako.sk/profesional/martina-gallovicova-solution-focused-coach/).
Terézia Dominika Lukáčová, I Ambitious „Tímový coaching I AMbitious s Vierkou bol plný skvelej energie a profesionality. Vierka pomohla k lepšiemu fungovaniu nášho tímu. To všetko, kam sme sa posunuli za 4 hodiny, by nám trvalo dlhé mesiace, aj keď náš tím funguje efektívne. S coachingom s Vierkou pokračujeme ďalej, pretože ak chceme, aby rástol náš program, potrebujeme rásť aj my, ako tím.“
Daniela Sochorová, učiteľka, Teach for Slovakia „S Vierkou sa mi veľmi dobre spolupracuje už od samého začiatku. Je to moja prvá skúsenosť s koučingom a musím povedať, že to v mnohom predčilo moje očakávania. Na stretnutiach som sa od prvej chvíle cítila veľmi uvoľnene, vedela som, že moje názory nebudú hodnotené a posudzované, že môžem byť úprimná a otvorená. Na Vierke oceňujem jej schopnosť počúvať pod povrchom, často si všimne a upriami moju pozornosť na detaily, ktoré si v prvej chvíli neuvedomujem.“
PhDr. Peter Hrdý, Executive manager in BIOTEC energy servis, s.r.o. „Spolupráca s Vierkou bola veľmi inšpiratívna. Počas pár rozhovorov svojim prístupom, konštruktívnym a pozitívnym myslením ma dokázala nainfikovať svojou energiou a namotivovať na dosiahnutie cieľov a zmien vo fungovaní spoločnosti, ktoré sa mi pred tým zdali zložité. Vďaka jej dobre miereným otázkam je človek nútený zamyslieť sa, zamerať sa na sebareflexiu, z ktorej nakoniec plynú viaceré riešenia.“
Viera Bogáňová, senior účtovníčka, Martinus „S Vierkou som sa prvý krát stretla pri „talentových hrách“ v našej spoločnosti. Už vtedy ma zaujala tým, že dokázala vytvoriť súhru a porozumenie dvoch úplne cudzích ľudí a vyžaroval z nej veľký pokoj. Keď som sa dozvedela, že robí koučing, hneď ma to zaujalo a uvažovala som o tom, že sa s ňou spojím. Už po prvom sedení som ostala v úžase z toho, ako som pod jej vedením ľahko a rýchlo sama začala chápať mnohé situácie a súvislosti. Vďaka takémuto pochopeniu seba, rozumiem a zvládam aj iné situácie.“
Michaela Rečlová, manažérka kníhkaviarne, Martinus „Odkedy sme s Vierkou začali naše pravidelné koučovacie stretnutia veľa sa v mojom vnímaní a aj postojoch pri rôznych situáciách zmenilo. Začala som nachádzať vnútorný pokoj a aj zdanlivo negatívne situácie sa snažím riešiť s pokojom, ktorý mi v nie tak dávnej minulosti nebol veľmi blízky. Vďaka Vierke som začala viac premýšľať nad mojimi vlastnými myšlienkami, ktoré ma akosi začali privádzať k odpovediam nielen v pracovnom ale aj súkromnom živote. Jej vyrovnanosť, pokoj, príjemná atmosféra a maximálne sústredenie na tému, ktorej sa venujeme je z môjho pohľadu obdivuhodné. Naše stretnutia sú pre mňa motiváciou pracovať na sebe stále viac a viac.“
Eliška Nosianová, Call Center Manager, Talking Heads Communication, k.s. „Ako kouč mi pomohla uvedomiť si, čo z množstva vecí v živote (najlepšie všetko naraz a ihneď) vlastne v skutočnosti naozaj chcem, a pod jej vedením som sa dokázala pohnúť z miesta, kde som dlho a bezradne prešľapovala. Koučingové sedenia s Vierkou využívam rada dodnes nielen v pracovných ale aj v súkromných otázkach a to najmä pre jej prístup. Je profesionálny, ale pritom mimoriadne ľudský a chápavý. Čo však oceňujem najviac je jej zapálenie a túžba, aby si pomocou koučingu každý našiel to svoje „ako“."