Mgr. Šimon Chrvala ACSTH

Piešťany
Mgr. Šimon Chrvala ACSTH
Cena : 40 €/hod
Adresár : Kouči / Kouč
Pôsobisko : Trnavský kraj / Piešťany
Prax /hod : 120
Kouč. vzdelanie /hod : 104
Príbuzné vzdelanie /hod : 16
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0918026848

Som otec, učiteľ a kouč. Aj moja cesta je kľukatá, tak ako u každého iného 🙂

Vyštudoval som učiteľstvo aj napriek tomu, že mám poruchy ako dysgrafia, dyslexia, dysortografia, ktoré v pedagogickej činnosti nie sú zrovna „výhra v lotérii“ :). Ale znova to len potvrdzuje pravidlo, že môžeme dosiahnuť všetko, ak chceme, a zároveň nám to aj dáva zmysel.
Učiteľstva na plný úväzok som sa však musel vzdať veľmi skoro. Objavili sa u mňa totiž vážne zdravotné problémy, ktoré zakľukatili, ale zároveň aj obohatili moju cestu. Po počiatočnej neistote ako zabezpečiť rodinu, dostať sa „pod kontrolu“ zdravotne aj psychicky, sa postupne ku mne začali dostávať isté indície o rozšírení kariérnej cesty. A nakoniec tak sa aj stalo. A tak dnes poskytujem pomoc v oblasti životného a vzťahového koučingu a zároveň pôsobím ako gymnaziálny učiteľ dejepisu a náboženstva na čiastočný úväzok.
Poskytujem aj online koučing za dobrovoľný príspevok. Už dnes mám desiatky odkoučovaných hodín, a vždy mám veľkú radosť keď vidím ako sa klienti vyvíjajú.

Som veriaci a verím, že Boh ma stvoril, aby som bol koučom, alebo ak chcete mám na to talent. Bol som málo sebavedomý a ešte menej sociálny. Ale práve vďaka koučingu som vyriešil svoje vnútorné boje. Odporúčal by som zažiť takýto premieňajúci rozhovor každému.

Vysokoškolské vzdelanie v odobore učiteľstvo Histórie a Náboženskej výchovy

Šimon dokázal navodiť príjemnú atmosféru a atmosféru dôvery. Aktívne počúval, nechal mi priestor hovoriť. Prišla som s témou, ktorú som si tlačila pár týždňov pred sebou a nechcelo sa mi ju riešiť. Vďaka Šimonovmu sprevádzaniu som sa hlboko dotkla svojho vnútra, nabrala som odvahu sa na tému a s ňou súvisiace dilemy pozrieť a nielenže som našla cestu, ako sa posunúť vpred pri riešení svojich dilem, ale odchádzala som z koučingu s veľmi konkrétnymi riešeniami, s radosťou, že dilemy sú rozuzlené, pocítila som úľavu, akoby mi kameň spadol zo srdca. Vďaka jeho trefným otázkam som si uvedomila nakoľko je čo pre mňa skutočne dôležité. Tým, že mi povedal, čo si všimol pri rozhovore, posilnilo to aj moju vnútornú motiváciu, aby som to, čo som pochopila a pre čo som sa rozhodla aj ďalej uskutočňovala. Koučing s ním odporúčam. 

Martina Chvojková - koučka a mentorka pre slobodných a páry.

Som Vám za to veľmi vďačná, pretože veľa nesiem na vlastných pleciach a zrejme som dospela do bodu, kedy to už bolo jednoducho priveľa a v pokore som si musela priznať sama pred sebou, že potrebujem, aby mi niekto pomohol. Rozhovor mi pomohol nadobudnúť v sebe opäť pokoj a rovnováhu a získať potrebný nadhľad, pretože bola som už priveľmi trápením spútaná. Duchovný rozmer to celé povýšil, táto dimenzia je súčasťou mojej životnej cesty. Naozaj úprimne za túto možnosť ďakujem a budem rada, ak túto šancu dať veci do poriadku či už vo vlastnej mysli a následne v konkrétnych rozhodnutiach plne uchopím a zocelím sa tak, aby som mohla ďalej plniť v láske a radosti svoje poslanie. Ďakujem!

Petra

"Zo Šimonom ako koučom som veľmi spokojný. Za pár minút som mal jasno a vedel som ako ďalej. Už sa teším keď znovu využijem jeho službu."

Tadeáš

Šimona poznám zo spoločného školenia, je to pohodový chlapík do nepohody. Trpezlivý kouč, ktorý vie počúvať, počúvať a ešte raz počúvať. Sem tam sa Vás na niečo opýta a zvyšok už viete zvládnuť sami.

Martin

"Koučinkové stretnutie so Šimonom je veľmi inšpiratívne a transformačné.
Pomohol mi otvoriť oči v situácii, v ktorej som sa nevedela pohnúť a stagnovala som.
Vďaka Šimonovemu vedeniu a koučovacej metóde, ktorú použil, sa mi zrazu ujasnil nový smer. Našla som východisko v pre mňa bezvýchodiskovej situácii a vedela sa tak jasne rozhodnúť.
Šimon je skvelý kouč, podporuje vás, rešpektuje, je empatický a nenechá vás točiť sa v jednom kruhu. To robí zo Šimona profesionálneho kouča.
Počúva vás naozaj s porozumením, nesúdi a posun som zažila už len počas jedného stretnutia s ním. Ak si chcete plniť sny v realitu v akejkoľvek oblasti života, určite oslovte Šimona."

Silvia

"Myslím si, že to bolo pre mňa veľmi užitočné. Pomenovala som si aktuálne potreby a veci, ktoré nie sú funkčné..., pomenovali sme, čo vlastne chcem a potrebujem riešiťPre mňa to bolo celkom užitočné, vnímať aj túto fázu. 

Najviac mi pomohlo si uvedomiť, že som v tom celom dôležitá. 

Nehľadať riešenia v tom, aby tí druhí boli spokojní. Pýtať sa samej seba, čo v aktuálnej situácii zažívam, potrebujem a ako to dosiahnuť. 

...A to konečné pomenovanie čo v tom celom potrebujem, podporené Písmom a tým, čo by robil Ježiš alebo čo robil v daných situáciách, mi pomohlo rozšíriť obzor. Každopádne ďakujem za rozhovor, veľmi ma to posunulo, len odporúčam. Skvelé bolo pre mňa aj snaha ma pochopiť, počúvať a vyjadriť mi, že som dôležitá. Veľmi som to potrebovala. Uvažujem, že sa po čase ozvem, keď podniknem kroky, ktoré som si pomenovala."

Financie, šach, PC Hry, knihy, filmy, bojové umenia