Mgr. Alena Varinská

Mgr. Alena Varinská
Adresár : Kouči / Kouč / Kouči / Mentor
Prax /hod : 100+
Kouč. vzdelanie /hod : 70+
Príbuzné vzdelanie /hod : 500+
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0905 988 731

Som psychologička s viac než 20 ročnou skúsenosťou v HR a 15 ročnou manažérsku praxou v korporátnej sfére. Neustále sa rozvíjam a pomáham pri rozvoji mnohých zamestnancov, manažérov a podnikateľov. Od lektora a trénera mäkkých zručností, cez facilitátora workshopov, manažéra a mentora som sa dostala ku koučingu. Koučing, ako jedna z foriem rozvoja, ponúka z môjho pohľadu najviac priestoru pre uvedomenie si vlastného potenciálu a zdrojov vnútornej sily, nevyhnutných pre učenie a osobnostný rast. Verím, že úprimné sebaprijatie a rešpekt k sebe a iným dokáže človeka zásadne posunúť na jeho ceste za svojimi cieľmi.

  • 1991-1996 - UK Bratislava - Psychológia - titul Mgr.
  • od 2009 - certifikovaný konzultant a používateľ metodiky Thomas Analyst
  • 2013 - NLP Premier Practitioner and New Code of NLP - Systemika v NLP - Praha
  • 2017 - Projektový manažment - Comm-Pass
  • od 2019 - Certifikovaný business kouč - Business Coaching College - Bratislava
  • 2023 - Ročný výcvik systemických konštelácií - Creatrix Ideas ZS

kariérne poradenstvo, osobnostná diagnostika Thomas Analyst, analýza silných stránok a potenciálu, efektívna komunikácia, riešenia náročných situácií, zvládanie stresu a záťaže, work-life balance, vyhorenie, HR mentoring a konzulting, projektový manažment

Členkou SAKO som od roku 2022, aktívnou účasťou prispievam k budovaniu koučovacej kultúry v organizáciách a v celej spoločnosti.

Reálne referencie vedia poskytnúť moji kolegovia, priatelia a klienti, ktorých som na ich ceste sprevádzala. Rada na požiadanie poskytnem konkrétne kontakty.

Počas mojej profesionálnej kariéry som prešla viacerými väčšími či menšími zmenami. Vždy som sa snažila vyjsť z nich aspoň o trochu silnejšia, hoci niektoré naozaj neboli jednoduché. Naučila som sa, že počúvať je viac ako hovoriť a že odpovede na dôležité otázky má človek zvyčajne ukryté v sebe. Pri riešení aj náročných problémov sa potom dokážem na ne pozerať s nadhľadom, nachádzať ich skutočné príčiny a vytrvalo hľadať možnosti riešenia. Som otvorená spätnej väzbe a aktívne pracujem so sebareflexiou. Beriem život taký aký je a snažím sa ho prežiť čo najlepšie. Ak sa chceš vydať na cestu poznania seba samého a nájsť vnútorný pokoj a harmóniu, alebo ak stojíš pred výzvou a potrebuješ si pomenovať svoje priority, spraviť zásadné rozhodnutie na vedomom základe či stanoviť si reálne a dosiahnuteľné ciele, prípadne ak sa nechceš zblázniť z tlakov okolia na seba a potrebuješ si určiť svoje hranice, dokážem ťa sprevádzať a úprimne sa radovať z tvojich úspechov. Či už budú osobné, vzťahové alebo biznisové. Sama som si tým všetkým prešla a viem, že sa to dá.

Mám rada prírodu, zelený les, vôňu ihličia, zvuk tečúceho potoka. Fascinujú ma vodopády, východy slnka, nekonečnosť oceánu. Milujem cestovanie a objavovanie iných kultúr. Nikdy nechodím na dovolenku na rovnaké miesto, vždy ma láka niečo nové. Venujem sa aktívne fyzickému pohybu - cvičím jogu, pilates, bicyklujem a veľa chodím. Hlavne v prírode. Mám rada rozhovory o živote, zaujímam sa o príbehy ľudí, som rada ich súčasťou. Som prirodzene zvedavá, zaujíma ma ako ľudia fungujú a prečo. Čítam veľa kníh, pozerám detektívky a filmy založené na skutočných udalostiach. Rada trávim čas so svojim manželom, s ktorým sme spolu od roku 2000 a s našimi dvoma dnes už dospelými deťmi. Rodina je pre mňa prístavom, z ktorého sa vydávam na svoje cesty a do ktorého sa vždy rada a s láskou vraciam. Budujem dlhodobé hlboké vzťahy s mojimi priateľmi, založené na dôvere a rešpekte. Snažím sa tešiť z maličkostí a výzvy, ktoré život prináša vnímam ako príležitosti na učenie. Hoci viem byť vážna, rada sa smejem a humor pokladám za skutočné korenie života.