Ján Kuric

J. Kozáčeka 2182/11, 960 01 Zvolen
Ján Kuric
Adresár : Kouči / Kouč
Členstvo : SAKo
Prax /hod : 507
Kouč. vzdelanie /hod : 266
Jazyk : slovenčina
Telefón : 0904703169
Telefón 2 : 0905940921

Moje profesijné skúsenosti zahŕňajú 21 rokov praktických skúsenosti v globálnych spoločnostiach Philip Morris na obchodníckej a obchodno marketingovej pozícii, SAB Miller a Asahi beer ltd. na pozíciách riadenia a vedenia obchodu a vzdelávania ako interný kouč/tréner. Posledných 9 rokov sa venujem L&D – vzdelávaniu a rozvoju ľudí v internej aj externej forme, ako kouč, mentor, konzultant a tréner. Individuálny prístup, Brief koučing a prístup zameraný na riešenie sa mi osvedčili ako veľmi efektívny nástroj, ktorý je v súlade s mojimi postojmi a hodnotami.

Moja prax mi neustále dokazuje a dnes mám istotu že partner (klient), ktorý ku mne prichádza už svoje riešenie má, iba ho ešte neobjavil. Niekedy je to zrejmé už zo spôsobu ako prichádza a za akých okolností sa stretávame. Potom je to už krása objavovania, pre nás oboch. Koučujem tak že spolu s partnerom nachádzame zdroje, určujeme postupné kroky, modelujeme

prístup a experimentujeme pri hľadaní jeho odvážnych riešení. Teší ma, keď som svedkom realizácie partnerových cieľov a úspešných výsledkov.

Partnerov na koučovanie stretávam v rôznych oblastiach – Bankovníctvo, Maklérstvo, Personalistika, Psychológia, Knihovníctvo, Šport – tenis, volejbal, futbal, hokej, (športovci ale aj rodičia a tréneri) … Pracovné, ale aj osobné témy, s ktorými ľudia prichádzajú mi prinášajú mnoho zaujímavých a užitočných skúseností. Je pre mňa zaujímavé sledovať, ako si partner v krátkom čase dokáže nájsť riešenia a nápady pre svoje situácie. Aj vďaka tomu mám rád to, čo robím. Koučovanie mi dáva zmysel a v súčastnosti sa mi stalo poslaním. Dnes som certifikovaný Brief kouč absolvent ACTP, čln Slovenskej asociácie koučov (SAKO) a viem, že ľuďom na začiatok našej spolupráce stačí, ak vedia čo chcú!

  • Kids Skills práca s deťmi, rodičmi a komunitou - Dalet inštitút, s.r.o. (akreditované na Ministerstve práce a sociálnych veci ČR)
  • Brief koučing ACTP  - Co/Man 1. systemická
  • GROV koučing - BB consulting
  • 7 návykov skutočne efektívnych ľudí - Franklin Covey
  • Leadership - Franklin Covey

Strieľam z dlhého anglického luku (longbow)