Ing. Roman Bače, PhD.

Ing. Roman Bače, PhD.
Pôsobisko : .Celé Slovensko
Prax /hod : 55
Kouč. vzdelanie /hod : 90
Príbuzné vzdelanie /hod : 1000
Jazyk : slovenčina
Telefón : +421905307063

Ako kouč pomáham manažérom a ich tímom transformovať ich problém (zadanie) na príležitosť.
Kombináciou aktívneho počúvania a správne načasovaných otázok pomáham klientovi zvýšiť jeho uvedomenie, nájsť vyšší zmysel a dosiahnuť „AHA efekt“. Svojim prístupom mám snahu o posunutie klienta z roviny nepoznaného do roviny, kde pozná svoje smerovanie a dokáže pomenovať svoje ďalšie kroky, ktoré majú merateľný výsledok, ošetrené riziká a ohraničený termín. Rád pomáham svojim klientom k ich osobnému a odbornému rastu.

Základom môjho koučovacieho rozhovoru je uvoľnený a priateľský rozhovor, počas ktorého plne rešpektujem etický kódex kouča.

Koučujem osobne a online.

PRAX:
Mám 19 ročné skúsenosti na rôznych manažérskych pozíciách vo výrobných, nevýrobných a IT firmách. Zastával som rôzne pozície ako krízový manažér, interim manažér, riaditeľ výrobnej spoločnosti, konzultant, mentor, kouč, projektový manažér. Som certifikovaný Toyota KATA kouč a lektor.

 • VŠ Žilinská Univerztita v Žiline odbor Mechatronika
 • VŠ Žilinská Univerzita v Žiline odbor Ekonomika a Manažment podniku
 • SŠ SPŠ Martin Automatizačná technika
 • Profily:
  https://4industry.consulting/roman-bace/
  https://www.linkedin.com/in/romanbace/

Aktuálne mám niekoľko projektov, ktoré zastrešujem z pozície:
- externého konzultanta, kouča, trénera, interim manažéra

 

 • STRATEGICKÉ PORADENSTVO
  Pomáham malým a stredným podnikateľom postaviť ich biznis na nohy a rásť.
  Osobný koučing a mentoring majiteľov spoločností
 • INTERIM MANAŽMENT
  Ako interim manažér zastrešujem aktuálne pozíciu Riaditeľ realizácie, kde ako koučujúci manažér vediem Slovenskú pobočku a tím IT špecialistov.

 

 • KOUČING ZAMERANÝ NA PROBLEM SOLVING
  Som certifikovaný TOYOTA KATA Kouč. Zameranie na Problem Solving, zmena podnikovej kultúry, inovatívny prístup k ľuďom a zlepšovaniu procesov.

Od roku 2021 som riadnym členom SAKO.

Za posledné obdobie som sa aktívne venoval týmto firmám: AI ENGINEERS CROWD, s.r.o., ALFA BIO, Aufeer Design, FEX, s.r.o., Hanes Global Supply Chain Slovakia a.s, Hern s.r.o., InfoConsulting, s.r.o., ITEnS, s.r.o., Kia Motors Slovakia s.r.o., MATADOR Automotive, Metsa Tissue Slovakia s.r.o., ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o., ORAMAX, s.r.o., SPOKAR, Zvolenská Mliekáreň s.r.o., ďalšie.

 • Vybrané články:
  https://4industry.consulting/ako-navigovat-svoju-firmu-v-case-krizy/
  https://4industry.consulting/co-ma-spolocne-koronavirus-s-inovaciami/
  https://4industry.consulting/startup/

Medzi moje záľuby patrí určite dobrá kniha. V oblasti športu sa aktívne venujem prístrojovému potápaniu, kde aktívne pôsobím ako tréner výcviku. Medzi ďalšie záľuby patrí windsurfing, wakeboarding, snowboarding, freediving. Voľný čas rád trávim so svojimi deťmi a v kruhu priateľov.